Festivalininkai renkasi keliones autobusais

Jau kelintą vasarą Lietuvoje neatslūgsta festivalių populiarumo banga – vieni plečiasi, kiti startuoja naujuose vietose. Festivaliams masiškėjant atsiranda ir susisiekimo, automobilių parkavimo problemos.  Apie galimybes keliauti į muzikinius festivalius pasakoja vežėjų atstovai. 

“Yra daug skirtingų keliavimo būdų į festivalį – automobiliu, traukiniu, autobusu, kartais net ir dviračiais keliauja žmonės. Mes kasmet ieškome vis įvairesnių keliavimo į festivalį autobusu būdų. Būna didelės draugų kompanijos pačios nuomojasi autobusus ir važiuoja. Tokie autobusai ypatingai triukšmingi. Patogu – nereikia važiuoti atskirais automobiliais, o ir kaip tarp kolegų kalbam, festivalis prasideda jau kelionės metu.

Tik tam reikia organizuotų žmonių – surinkti pilną autobusą draugų, užsakyti jį, suplanuoti parvykimą”, – pasakojo “Kautros” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas. 

Vežėjų atstovas pasakoja, kad vis dažniau festivalininkai į renginius keliauja ir reguliariais tarpmiestiniais autobusais. 

“Dalis renginių vyksta miestuose, į kuriuos patogu atvykti tarpmiestiniu autobusu. Tarkime liepos pradžioje vykęs “Velnio akmuo” festivalis Anykščiuose. Nuo stoties iki festivalio vietos geros keliolika minučių kelio pėsčiomis su kompanija. Yra proga apžiūrėti ir patį miestelį, užkąsti pakeliui.

Štai ir praėjusį savaitgalį į “Akacijų alėja” festivalį Kulautuvoje priemiestiniais autobusais nuvyko ir parvyko beveik 900 keleivių”, – teigė pašnekovas, besitikintis keleivių antplūdžio į šį savaitgalį vyksiantį “Žagarės vyšnių festivalį”.

Anot vežėjų, dalis festivalių organizatorių patys kreipiasi siekdami renginio dalyviams suteikti kuo daugiau alternatyvų atvykti ir parvykti. 

“Dalis festivalių įsikuria atokesnėse vietose, tad dalyviams būna sunkiau juos pasiekti. Būnant ne vietiniu ir tikslią vietą sunkiau atrasti. O ir laukų nesinori užgrūsti automobiliais. Kelintus metus taip dirbame su Rumšiškėse vykstančiu “Granatos live” festivaliu. Į jį autobusais festivalininkai vyksta iš Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno.

Manau praūžus kelių dienų festivaliui nelabai norisi sėstis už automobilio vairo keliem šimtam kilometrų. Į priekį vykstantys autobusai būna triukšmingi ir aktyvūs, o grįžtant jau ramu ir tylu”, – kalbėjo M. Sakalauskas, pabrėžęs, kad aktyviau keliones autobusais renkasi muzikos mėgėjai, vykstantys iš tolimesnių miestų. 

Pasak vežejų, kadangi didelė dalis festivalininkų būna studentai jiems kelionės autobusais yra įprastos. 

“Keliauja ne tik studentai. Būna ir vyresnių keleivių, kurie senokai vykę autobusais. Nustemba pamatę pasikeitusią situaciją, tiek stotyse, tiek pačiuose autobusuose. Autobusai į festivalius dažniausiai vyksta iš vietinių autobusų stočių.

Jei yra patogi sustojimo vieta mieste, ją taip pat renkamės. Svarbu, kad keleiviui būtų patogu ir paprasta pradėti ir baigti kelionę į festivalį”, – pasakojo “Kautros” atstovas.

Keliauk autobusu į „Granatos live” festivalį! Sužinok daugiau

Kviečia savaitgalį neužkimšti Kulautuvos automobiliais

Liepos 13 dieną vykstant jau devynioliktam bardų festivaliui “Akacijų alėja” Kulautuva tradiciškai sulauks daugybės miesto svečių. Norint išvengti kamščių ir problemų parkuojant automobilius tą dieną bus padidintas autobusų, kursuojančių į miestelį, skaičius. Apie poreikį automobilį palikti namuose ir keliauti į Kulautuvą autobusu pasakoja vežėjai. 

“Prisiminiai iš vaikystės kai dar su tėvais važiuodavome į festivalį – puiki atmosfera, muzika ir oras. Bei ilgas vietos automobiliui ieškojimas ir kamščiai atvažiuojant ar išvažiuojant. Dėl to ir siūlome keliauti autobusu. Gali ir su bendraminčiais kelionės metu susipažinti, o ir nereikia galvoti kas vairuos, kas ne. Kulautuvos gyventojai turbūt ir padėkos jei jų kiemai nebus užkimšti kauniečių automobiliais”, – pasakojo UAB “Kautra” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas. 

Anot vežėjų festivalio dieną autobusai važiuos dvigubai dažniau nei įprastą savaitgalį. 

“Jei įprastą šeštadienį į Kulautuvą važiuoja septyni reisai, tai festivalio dieną važiuos net penkiolika jų. Iš ankstesnių metų matome, kad kasmet vis daugiau žmonių palieka automobilius ir kelionę į festivalį renkasi autobusu. Važiuoja šeimos, būna pasiima dviračius ir grįžta su jais”, – pasakojo M. Sakalauskas.

Iš Kauno autobusų stoties į Kulautuvą autobusai pajudės iš 8 aikštelės. Vėliausias autobusas iš Kulautuvos Kauno link pajudės pusė pirmos nakties. 

Įsigykite bilietus paprastai ir greitai internetu www.autobusubilietai.lt

Įžiebtos elektroninės švieslentės stotelėse

Šį antradienį dalyje Alytaus miesto viešojo transporto stotelių buvo įjungtos elektroninės švieslentės. Mieste pagal susitarimą pradėjo veikti devynios švieslentės, informuojančios keleivius apie autobusų atvykimą realiu laiku. Jas pagal konkurso sąlygas įdiegė UAB “Kautra” kartu su partneriais. 

“Šiandien Alytus žengė dar vieną žingsnį modernesnio viešojo transporto link. Smagu matyti žmones susidomėjusius, žiūrinčius laikus. Patogu, nes matai kada atvažiuos autobusas, matai koks tuo metu yra laikas. Manau šios naujos stotelės ir pačiam miestui suteikia modernumo ir šiuolaikiškumo”, – pasakojo “Kautros” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas. 

Įrengtose švieslentėse pateikiama informacija apie autobusų vykimą realiu laiku, jose taip pat rodomas laikas. 

“Kaip mes sakome miestas pradeda bendrauti su gyventojais. Visa informacija pateikiama realiu laiku. Keleiviai mato ar autobusas atvažiuoja laiku, gal šiek tiek vėluoja. Keleiviai valdo situaciją ir gali ramiai laukti transporto, planuoti laiką”, – minėjo M. Sakalauskas. 

Švieslentės veikia šiose septyniose stotelėse: Sodra (į abi puses), Volungė, Poliklinika (į abi puses), Kalniškės g., Pirmojo Alytaus aikštė.