„Karališkasis ekspresas” veš į finalines rungtynes

Kautra karališkasis ekspresas

„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro organizatoriai pristato puikią naujieną – į vasario 17 d. Vilniuje vyksiantį turnyro finalą iš šešių miestų bus galima atvykti „Karališkuoju ekspresu“.

Bendrame projekte su „Kautra“ sirgaliai kviečiami įsigyti kelionę autobusu ir bilietą į finalo rungtynes.

Karališka kelionė autobusu

„Karališkas ekspresas“ į Vilnių važiuos iš Kauno, Alytaus, Marijampolės, Druskininkų, Vilkaviškio ir Prienų. Kelionės į abi puses ir bilieto kaina į finalo rungtynes iki vasario 4 d. sieks 13,5 eurų, vėliau – 15,5 eurų. Bilietus platina TIKETA.

„Norime prisidėti prie šios krepšinio šventės. O tikra šventė – kai tau nereikia rūpintis, kaip į ją atvykti, – sakė Mindaugas Sakalauskas, „Kautros“ marketingo vadovas. – Tiesiog sėdi į autobusą, važiuoji patogiai į rungtynes, sergi už savo komandą, o po rungtynių skanduodamas iš švęsdamas pergalę keliauji atgal.

Iš patirties su „Žalgirio“ klubu pamatėme, kad daug krepšinio fanų jau ne vienerius metus keliauja iš Alytaus, Marijampolės ar Druskininkų, neabejojame, kad gausus palaikymas į Vilnių atvyks ir iš Kauno. Juk daug smagiau keliauti su bendraminčių būriu, spėti nugalėtojus. Manau, į karališkas rungtynes reikia keliauti karališkai“.

Į finalines rungtynes net iš šešių miestų

„Karališkojo ekspreso“ autobusai vasario 17 dieną išvyks iš autobusų stočių bei tarpmiestinio susisiekimo stotelių.

  • Kauno autobusų stotis, 18 aikštelė, 15:00 val.
  • Alytaus autobusų stotis, 2 aikštelė, 13:50 val.
  • Prienų autobusų stotis, 1 aikštelė 14:30 val.

„Kautros“ autobusas sirgalius atveš iki pat „Siemens” arenos. Po rungtynių autobusas lauks prie arenos ir parveš į autobusų stotį iš kurios atvykote. Po apdovanojimų ceremonijos  pabaigos autobusas sirgalių lauks 30 minučių, toje pat vietoje kur ir išleido prieš rungtynes.

Įsigyti bilietus

Pradedamos Vilkaviškio autobusų stoties statybos

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybai priėmus teigiamą sprendimą pradedamos naujosios autobusų stoties statybos. Jau šį penktadienį, vasario 1 dieną, senoji autobusų stotis uždaroma, jos veikla perkeliama į laikinąją autobusų stotį, įsikūrusią visai šalia senosios – Vytauto ir Kapų gatvių sankirtoje.

“Manau keleiviai nepatirs nepatogumų, laikinoji stotis bus čia pat. Išvykimo aikštelės išsidėstys laikinai uždarytoje Kapų gatvės dalyje, kurioje bus vykdomas tik autobusų eismas”, – minėjo “Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Autobusų stoties projekto sąmata – 3,05 mln. eurų. Planuojama, kad naujoji autobusų stotis Vilkaviškyje turėtų būti pastatyta per metus laiko. 

Vilkaviškio autobusų stotis

Daugiau nei prieš keturis dešimtmečius pastatyta autobusų stotis bus nugriauta ir jos vietoje iškils modernus ir šiuolaikiškas stoties pastatas. Projektą Vilkaviškio autobusų stočiai kūrė architektas Gintaras Balčytis, projektavęs ir Kauno autobusų stotį. 

UAB “Kautra” Vilkaviškyje dirba jau dešimtus metus, veždama keleivius tarpmiestiniais ir priemiestiniais maršrutais, užsakomaisiais reisais, teikdama siuntų siuntimo paslaugas.

Naujosios autobusų stoties vizualizacijos

Vilkaviškio autobusų stotis

Vilkaviškio autobusų stotis Kautra

Vilkaviškio autobusų stotis Kautra

Naujos autobusų stoties Vilkaviškiui laukti liko nedaug?

Dabartinei Vilkaviškio autobusų stočiai skaičiuojant jau penktą dešimtmetį kiekvienais metais netyla kalbos apie naujos stoties poreikį. Naują autobusų stotį žadanti statyti UAB “Kautra” tikisi pagaliau pradėti naujo projekto statybas.

Anot vežėjų jei savivaldybės taryba patvirtintų jungtinės veiklos sutartį naujos stoties statybų darbai galėtų būti pradėti jau kitą savaitę.

“Susidūrę su ilgais tarpinstituciniais projekto  derinimo klausimais, sugriežtėjusiomis finansavimo sąlygoms tikimės pagaliau finišuoti. Jei savivaldybės taryba penktadienį pritars pasiūlymui ir uždegs žalią šviesą, darbus galėtume pradėti jau kitą savaitę. Esame pasiruošę, atlikę visus namų darbus, laukiame tik pritarimo. Idealiu atveju jau ateinantį antradienį statybininkai pradėtų darbus, o keleivius kviestume į laikinąją autobusų stotį”, – pasakojo UAB “Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Vilkaviškio autobusų stotis Kautra

Koreguojant stoties projektą buvo atsižvelgta ir į miestelėnų pastabas – nei stoties teritorijoje, nei šalia jos nebus autobusų remonto dirbtuvių bei plovyklos.

“Tikiu, kad Vilkaviškis nusipelnė turėti modernią ir šiuolaikišką autobusų stotį, iš kurios smagu išvykti ir į ją užsukti pasitinkant miesto svečius. Juk tai vieni iš pagrindinių miesto vartų. Vystydami šį projektą atnaujinsime ne tik stoties pastatą. Stotyje bus galima ir užkąsti, išgerti kavos, praleisti laisvalaikį. Manau, kad naujoji stotis galėtų tapti vienu iš miesto traukos centrų”, – minėjo vežėjų atstovas.

Pradėjus statybas laikinoji autobusų stotis toli nuo esamos neišsikeltų – jį įsikurtų Vytauto ir Kapų gatvių sankirtoje.

“Manau keleiviai nepatirtų nepatogumų, laikinoji stotis bus čia pat. Išvykimo aikštelės išsidėstytų  laikinai uždarytoje Kapų gatvės dalyje, kurioje būtų vykdomas tik autobusų eismas”, – minėjo “Kautros” atstovas.

Vilkaviškio autobusų stotis Kautra

Planuojama, kad pradėjus darbus naujoji autobusų stotis turėtų būti pastatyta per metus laiko. Projektą Vilkaviškio autobusų stočiai kūrė Gintaras Balčytis, projektavęs ir naująją Kauno autobusų stotį.

Dabartinė Vilkaviškio autobusų stotis pastatyta dar 1975 metais. UAB “Kautra” Vilkaviškyje dirba jau dešimtus metus, veždama keleivius tarpmiestiniais ir priemiestiniais maršrutais, užsakomaisiais reisais, teikdama siuntų siuntimo paslaugas.

„Žalgirio ekspresas“: iš kurio miesto atvyksta daugiausiai sirgalių?

Šį sezoną į  Kauno „Žalgirio“ namų Eurolygos rungtynes „Žalgirio ekspresu“ atvyko jau daugiau nei 2.000 krepšinio gerbėjų iš visos Lietuvos. Sirgaliai specialiais autobusais palaikyti „Žalgirio” komandos vežami iš dešimties šalies miestų – nuo sostinės iki pajūrio.

Pasak autobusų vežėjos „Kautra“, vežančios aistruolius į rungtynes, marketingo vadovo Mindaugo Sakalausko, daugiausiai gerbėjų, beveik 53% visų pervežtų, vyksta iš Vilniaus, antra vieta tenka sirgaliams iš Alytaus (17,4%).

Žalgirio ekspresas Kautra

„Kad ir kokia priešprieša vietinėje lygoje yra tarp kauniečių ir vilniečių pagal statistiką matome, kad sostinėje gyvena daugiausiai „Žalgirio” fanų. Įdomu ir tai, kad trečias miestas pagal fanų skaičių vykstantį į „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes yra Druskininkai, kurie lenkia daug didesnį miestą Marijampolę“, – pasakojo vežėjų atstovas.

Fanai ištikimai keliauja į rungtynes

Nors sezono pradžioje žalgiriečiai dažniau laimėdavo išvykose nei „Žalgirio“ arenoje sirgaliai toliau nepailsdami važiavo į rungtynes.

„Įdomus faktas, lyginant šių ir praeitų metų pervežtų keleivių kiekį, jis beveik identiškas. Krepšinio fanai išlieka su komanda ir stabiliai keliauja jos palaikyti“, – minėjo M. Sakalauskas.

Sirgaliai vykstantys „Žalgirio ekspresu“ turi galimybę įsigyti akcinius paketus bei pirkti autobuso ir rungtynių bilietus atskirai bei taip stebėti rungtynes norimoje arenos vietoje.

Žalgirio ekspresas Kautra

Anot vežėjų, keleiviai pasiskirsto beveik vienodai – daugiau nei 56% įsigyja akcinius ekspreso paketus, kiek mažiau nei pusė atvykstančių sirgalių perka bilietus pasirenkamose vietose.

Reguliariajame Eurolygos sezone likus tik penkioms „Žalgirio ekspreso“ kelionėms, vežėjai skatina suskubti įsigyti bilietus iš anksto. Sirgaliai stebėti rungtynes  vežami iš Vilniaus, Klaipėdos, Marijampolės, Alytaus, Druskininkų, Vievio, Elektrėnų, Žiežmarių, Prienų, Vilkaviškio.

Autobusai išvyksta iš autobusų stočių ir patogiai pasiekia „Žalgirio“ areną, o po rungtynių parveža atgal. Bilietus į „Žalgirio ekspresą” galima įsigyti Alytaus, Prienų, Vilkaviškio autobusų stotyse, Druskininkų „Infotaške” bei internetu.

„Žalgirio ekspreso” akimirkos

Į kelius išvyko pasipuošę neužmirštuolėmis

Šį savaitgalį minint Laisvės gynėjų dieną autobusų vairuotojai į kelius išvyko pasipuošę neužmirštuolėmis – atminties ir pagarbos, kovojusiems už laisvę 1991 metų sausio 13 dieną, simboliais.

“Manau kiekvieno piliečio pareiga nepamiršti šių įvykių, jų didvyrių ir praeities, kurios dėka turime dabartį. Aš didžiuojuosi įsisegęs neužmirštuolę, o ir keleiviai gražiai tai priima, pakalbina, pagiria“, – pasakojo tarpmiestinių autobusų vairuotojas Saulius Petkevičius.

Į Lietuvos kelius pasidabinę neužmirštuolėmis išvyko daugiau nei 600 “Kautros” autobusų vairuotojų.


Kautra vairuotojas neužmirštuolė

Kautros vairuotojas Kautros vairuotojas

Ką internete naršo autobusų keleiviai?

Paklausus keleivių kuriam privalumui autobuse jie teikia didžiausią prioritetą, net 80% apklaustųjų teigia, jog nemokamam internetui. Kiek daugiausiai interneto duomenų buvo suvartota viename autobuse, ką internete kelionės metu dažniausiai veikia keleiviai, kaip keičiasi jų keliavimo įpročiai, pasakoja pervežimo įmonės “Kautra” atstovas Mindaugas Sakalauskas.

Naudojasi didžioji keleivių dalis

Pagal vežėjų atliktą apklausą net 90% keliaujančiųjų autobusais naudojasi nemokamu internetu. Vežėjai teigia, kad internetą tarpmiestiniuose autobusuose pradėjo keleiviams teikti nuo 2013 metų.

“Pradėjome teikti nemokamą internetą autobusuose norėdami išsiskirti nuo kitų vežėjų, suteikti papildomą naudą keleiviams. Dabar tarp vežėjų tai tapo bene standartu”, – teigė M. Sakalauskas.

Internetas autobusuose Kautra

Didžioji dalis apklaustų vartotojų keliaudami autobusu internetu naudojasi naršymui socialiniuose tinkluose (75%  apklaustųjų). Antrą ir trečią vietas užima naršymas portaluose (59%) ir muzikos klausymasis (57% apklaustųjų). Taip pat, kelionių autobusu metu, keleiviai internete žiūri filmus bei žaidžia internetinius žaidimus (15% apklaustųjų).

Įmonė savo keleiviams nemokamą internetą teikia 270 autobusų. Du trečdaliai autobusų turi įrangą skirtą 4G, trečdalis – 3G ryšiui. Pasak vežėjų daugiausiai viename autobuse per mėnesį buvo suvartota daugiau nei pusė terabaito interneto duomenų.

Prioritetą teikia autobusams turintiems internetą

Keleiviai, pagal apklausos duomenis, kelionės metu internete dažniausiai naršo naudodami savo mobilųjį telefoną (net 96% apklaustųjų). Į antrą, trečią vietas nustumiant kompiuterį (21%) ir planšetę (11%).

“Telefonas tampa kiekvieno žmogaus neatskiriama gyvenimo dalimi. Taip ir kelionėse autobusais. Keliaudami autobusais keleiviai telefone gali net tik naršyti, bet ir pateikti bilietą vairuotojui jame. Jei anksčiau buvo bėda palikti autobuso bilietą namuose, tai dabar be abejo telefoną, ypač jauniesiems keleiviams”, – pasakojo vežėjų atstovas.

Anot vežėjų atliktos apklausos, net 62% apklaustųjų renkasi vežėją pagal tai, ar autobuse bus nemokamas internetas.

“Jau ne pirmus metus matome, jog keleiviui neužtenka tik kelionės nuo stoties iki stoties. Per daug metų jų įpročiai pasikeitė, keleiviai tapo reiklesni. Jei internetas jau tapo kaip ir norma autobuse, tai dabar atėjo nauja banga – elektros lizdai. Visi naudojasi išmaniaisiais telefonais, o juos normalu, kad ilgos kelionės metu reikia įkrauti. Neseniai paklausėme keleivių – ką rinktųsi jei būtų tik vienas privalumas autobuse – elektros lizdai ar nemokamas internetas. Bent kol kas 60% prieš 40% laimi nemokamas internetas”, – pasakojo “Kautros” atstovas.

Anot įmonės atstovo daugiausiai, apie 90%, interneto teikiamo keleiviams suvartojama tarpmiestiniuose autobusuose. Bet internetas taip pat prieinamas ir užsakomaisiais reisais po Baltijos šalis bei Skandinaviją keliaujantiems keleiviams.

Keleivių apklausos rezultatai