Į „Akacijų alėją” autobusu nemokamai

Puiki žinia visiems bardų festivalio „Akacijų alėja” lankytojams – keliaukite į festivalį autobusu nemokamai! Liepos 1 dieną, festivalio proga, bus vykdoma net 15 nemokamų reisų į Kulautuvą iš Kauno autobusų stoties ir atgal.

Pamirškite automobilių spūstis ir galvos skausmą ieškant vietos automobiliui. Keliaukite nemokamai naujais ir patogiais „Kautros” autobusais. Nuvešime jus į festivalį patogiu metu bei parvešime po festivalio atgal.

Autobusų vykimo laikai 

Autobusai į festivalį „Akacijų alėja” vyks iš Kauno autobusų stoties, 8 išvykimo aikštelės. Išsirinkite patogiausią vykimo laiką ir aplankykite mėgstamą festivalį.

[expand title=”Autobusų vykimo grafikas„]

Išvykimo laikai iš
Kauno autobusų stoties

Išvykimo laikai
iš Kulautuvos

6.10 val. 7.00 val.
7.25 val 8.35 val.
9.20 val. 10.20 val.
11.20 val. 12.30 val.
13.30 val. 14.25 val.
14.30 val. 15.35 val.
15.30 val. 16.30 val.
16.30 val. 17.30 val.
16.50 val. 17.50 val.
18.00 val. 19.00 val.
20.30 val. 21.30 val.
21.30 val. 22.30 val.
22.30 val. 23.30 val.
23.00 val. 24.00 val.
23.30 val. 00.30 val.

.[/expand]

Keleiviai liepos 1 dieną bus vežami nemokamai įprastu Kaunas – Kulautuva – Kaunas maršrutu. Nemokamą kelionę autobusais į festivalį dovanoja Kauno rajono savivaldybė.

Akimirkos iš „Akacijų alėjos” festivalio

Dviračių žymėjimo akcija Kauno autobusų stotyje

Šį sekmadienį Kauno autobusų stotyje policijos pareigūnai žymėjo kauniečių dviračius. Dviračius policijos pareigūnai žymėjo specialia graviravimo įranga. Kiekvienas dviratis gavo specialų identifikacinį kodą.

„Kiekvienais metais autobusais vyksta vis daugiau keleivių, besivežančių dviračius. Dažniausiai dviračių entuziastai vyksta į pajūrį, kurortinius miestus. Tad nusprendėme kartu su policijos pareigūnais vykdyti šią saugumo akciją Kauno autobusų stotyje. Labai smagu, kad akcija susilaukė tiek dėmesio, miestiečiams atsirado dar viena puiki proga atvykti į autobusų stotį”, – kalbėjo stoties vadovė Laima Pakusienė.

Kauniečiai pažymėję savo dviratį galėjo laimėti įvairių prizų – nuo kelioninių puodelių iki nemokamos kelionės į pajūrį „Kautros” autobusu. Kelionę laimėjo mama su sūnumi atvykusi pasižymėti dviračių.

„Atėjus vasarai pastebime dviračių vagysčių padidėjimą, tad visuomet raginame kauniečius pasižymėti savo transporto priemones. Dviračio žymėjimas yra puiki ir vagių atgrasymo priemonė. Be abejo atradus dviratį jis sugrįžtų pas savo šeimininką. Smagu, kad miestiečiai atvyko su vaikais, kurių dviratukus taip pat žymėjome.”, – kalbėjo policijos atstovė Reda Antanavičiūtė.

Dviračių entuziastų dėmesio susilaukusioje akcijoje buvo pažymėta virš 90 dviračių.

Autobusų stoties parkinge klasikinės muzikos pasirodymas

Penktadienio pavakarę tiems, kurie atsitiktinai ar smalsumo vedini atsidūrė Kauno autobusų stoties požeminėje automobilių aikštelėje, akordeonistas Martynas Levickis padovanojo įspūdžių visam savaitgaliui, o gal ir visai vasarai.

Dviem naujutėlaičiais automobiliais netikėtai atvažiavo styginių kvartetas kartu su pačiu Martynu Levickiu. Muzikantai surengė ugningą 15-os minučių pasirodymą specialiai sukurtoje, filmavimo aikštelės atmosferą perteikusioje scenoje.

„Kodėl mes čia? Vaikystėje norėjau būti autobuso vairuotoju, o prieš gerus metus „Kautra” išpildė šią svajonę, man suteikė galimybę pavairuoti tris autobusus, iš jų vienas – net dviaukštis! Šiandien išsipildo antra svajonė – pagroti po žeme“, – koncertą pradėjo M. Levickis.

„Akordeono muzikos savaitė“ šiais metais braunasi į netradicines erdves, nes šių metų festivalio šūkis – „Muzika, nuo kurios nepabėgsi“. Tad ne veltui festivalio pristatymui buvo pasirinkta naujoji Kauno autobusų stotis ir jos požeminė parkavimo aikštelė.

„Smagu, kad Kauno autobusų stotis tampa ir kultūrinių renginių vieta. Ir tokių nestandartinių bei įdomių kaip šiandien. Manau ne vienas keleivis liko maloniai nustebintas šiuo koncertu”, – kalbėjo stoties vadovė Laima Pakusienė.

5 priežastys keliauti prie jūros autobusu

Prasidėjus vasaros sezonui prasideda ir atostogų metas. Kas atostogauti patraukia į sodybas, kas į užsienio šalis, o kas į pajūrį. Vis dažniau lietuviai atranda keliavimo į pajūrį alternatyvas – kas keliauja automobiliu, kas autostopu, o kas autobusu.

Kodėl verta keliauti prie jūros autobusu teiraujamės nuolatinio keleivio ir Lietuvos dviratininkų bendrijos Tarybos nario Lino Vainiaus.

“Kelionė dviračiu ir autobusu tarsi viena kitą papildo. Tai transporto priemonės, kurios leidžia keliaujant ilsėtis fiziškai ar protiškai, kurios yra ekologiškos ir modernios. O kur geriau keliauti Lietuvoje dviračiu jei ne pajūryje”, – svarstė dviratininkas.

1. Nemokamas dviračių vežimas

Pasivažinėjimai dviračiais pajūryje kasmet vis labiau populiarėja, tačiau dviratininkams tenka pasukti galvą kaip iki norimos vietos nusigabenti savo dviratį.

„Vienas variantas – automobilis, tačiau retas, kuris turi įsigijęs brangius dviračių laikiklius. Tad ieškome įvairių alternatyvų. Geriausiai tarp dviratininkų atsiliepiama apie dviračių pervežimą autobusais. Aišku patinka, nes paslauga nemokama. Patinka, nes paprasta ir patogu. Atvažiuoji iki stoties ir vėliau ramiai keliauji iki kelionės tikslo“, – sakė L. Vainius.

Keliaujant iš Kauno į pajūrį „Kautros” autobusu dviračių vežimas keleiviams papildomai nekainuoja.

“Šiuo metu įmonėje turime per 70 autobusų važiuojančių su dviračių laikikliais. Kiekvienais metais vis įsigyjame naujų, norime dviratininkams suteikti galimybę keliauti po visą Lietuvą. Didžiausi dviratininkų srautai sezono metu be abejo keliauja į pajūrį”, – kalbėjo “Kautros” marketingo grupės vadovas Mindaugas Sakalauskas.

dviračių vežimas į pjaūrį

2. Šeimos keliauja pigiau

Visi keliaujantys į pajūrį autobusu su šeimomis gali tai daryti žymiai pigiau.

“Didelė dalis dviratininkų bendruomenės turi vaikus ir mielai keliauja dviračiais su šeimomis. Vaikams įdomu keliauti autobusu. Svarbu, kad jame būtų internetas. O ir vežėjai pritaiko specialius pasiūlymus šeimoms, tad kaina tampa labai patraukli, dažnai net pigesnė nei keliaujanti automobiliu”, – kalbėjo L. Vainius.

Kelionė autobusu iš Kauno į Palangą keturių asmenų šeimai su mažamečiais vaikais įsigyjant “Šeimos bilietą” pirmyn kainuoja 22 eurus. Įsigyjant bilietą pirmyn/atgal kelionė kainuoja vos 40 eurų.

„Kiekvienais metais Kauno autobusų stotyje pastebime vis daugiau jaunesnių veidų. Jų ypač padaugėja vasaros metu, kuomet šeimos patraukia atostogauti. Autobusais tėvai keliauja ne tik su paaugliais, bet ir su kūdikiais“, – kalbėjo Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė.

3. Pramogos prieš nuovargį vairuojant

Dar vienas kelionės autobusu privalumas, kurį įvardija pašnekovas – poilsis autobuse.

“Keliaujant autobusu nereikia vairuoti dvi ar tris valandas, priklausomai į kurį pajūrio miestą keliaujat.  Natūralu, kad jei planuoji kelionę dviračiu, nesinori dar prieš tai vargti monotoniškai vairuojant. Be to kaip smagu ištiesti kojas autobuse numynus keliasdešimt kilometrų”, – kalbėjo L. Vainius.

Keleiviai tarpmiestiniuose autobusuose gali naudotis įvairiomis pramogomis. Nuo jau įprastu tampančio nemokamo interneto iki nemokamų filmų bei muzikos.

“Aš mėgstu dar keliaudamas internete pasiskaityti apie būsimą maršrutą, pastebėti orų prognozes. Su kolegomis dviratininkais, taip pat dažnai susirašome apie būsimą kelionės eigą per skype’ą. Taip pat visuomet autobuse būtinai įsikraunu telefoną. O žmona tuo metu žiūri filmus. Svarbu, kad media centre būtų romantinių komedijų. Jei tokių yra – daugiau nieko nereikia”, – juokėsi L. Vainius.

Media centras

4. Į Kuršių neriją – pigiau ir greičiau

Dauguma keliaujančių į Kuršių neriją turbūt puikiai žino, kad vykstant autobusu nereikės mokėti nei kelto, nei ekologijos mokesčių.

“Ką šiais laikais mėgstame labiausiai? Kad būtų pigu ir būtų greita. Keliaujant autobusu į Kuršių neriją galima išpildyti abi šias sąlygas. Dviratis eilinį kartą man sutaupo pinigus”, – pasakojo dviratininkas.

Rinkliava už įvažiavimą į Kuršių neriją sezono metu lengvajam automobiliui siekia 20 eurų. Keliantis keltu į Kuršių neriją nuosavu automobiliu už šią paslaugą sumokėsite bent 11 eurų.

Taip pat atvykus į vietą autobusu jums nereikės mokėti už nepigų automobilio parkavimą. Tai tampa aktualu nepaisant kokiame pajūrio mieste apsistotumėte.

“Dažnai mėgstame keliauti iš Kauno iki Smiltynės, persikelti keltu ir tuomet minti iki pat Nidos. Vėjas, kopos, jūros ir marių vaizdai užburia. Antrą kelionės dieną dažnai grįžtame jau autobusu. Labai patinka nelaukiant eilėje pravažiuoti pro kilometrinę eilę automobilių iki kelto”, – kvatojosi L. Vainius.

Visuomeninis transportas turi pirmenybę įvažiuojant į keltą, tad keleiviams nereikia laukti susidariusiose automobilių eilėse.

į pajūrį autobusu

5. Saugesnė kelionė – keleiviai yra apdrausti

Kelionės autobusu yra ne tik įdomios, bet ir saugios. Autobusų keleiviai ir jų daiktai yra apdraudžiami kelionės metu.

“Bendradarbiaujame su keleivių vežėju “Kautra”, tad galime juos imti kaip pavyzdį. Autobuso keleivių sveikata bei gyvybė visos kelionės metu yra apdrausta 5 mln. € suma. Jei kelionės metu nukentėtų asmeniniai daiktai, keleiviams draudimas atlygintų žalą, siekiančią iki milijono eurų. Be to atsitikus nelaimei važiuojant autobusu, keleivio patirta neturtinė žala apdrausta net 60 000 eurų, kai, pavyzdžiui važiuojant paprastu lengvuoju automobiliu įprastas draudimas atlygina tik 5 000 € siekiančią neturtinę žalą. Tad keliauti autobusu ne tik patogu ar įdomu, bet ir saugu”, – kalbėjo draudimo įmonės atstovas Artūras Ūsaitis.

Autobuso bilietus į pajūrį įsigykite pigiau ir greičiau www.autobusubilietai.lt

Didžiausia investicija į visuomeninį transportą

Šiais metais viena iš didžiųjų keleivių pervežimo įmonių Lietuvoje “Kautra” įsigijo 35 naujus tarpmiestinio ir priemiestinio tipo autobusus. Kaip kalba įmonės atstovai, tai yra bene didžiausia privati investicija į visuomeninį transportą Lietuvoje.

“Norėdami išlaikyti aukštą lygį, kiekvienais metais privalome investuoti į naujus autobusus. Keleiviai tave ir renkasi ne dėl gražaus logotipo ar reklamos. Jie renkasi dėl patogaus ir naujo autobuso, gero aptarnavimo”, – kalbėjo “Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Nauji autobusai važinės visoje Lietuvoje. Kaip mini įmonės atstovai bendrovės vidutinis autobusų amžius įmonėje siekia 5 metus. Tai yra vienas jauniausių autobusų parkų Lietuvoje.

“Drąsiai galime sakyti, kad esame pasiekę Europinį lygį. Prisimenu, kaip prieš 20 metų tik pradėję dirbti įmonėje lankydavomės užsienyje ir svajodavome apie tokius skaičius, bendraudami su užsienio kolegomis. O dabar tai realybė, kurią sugebėjome pasiekti tik nuosekliai metai iš metų investuodami”, – pasakojo L. Skardžiukas.

UAB „Kautra” autobusų parke šiuo metu dirba 359 autobusai. Įmonė keleivius veža tarpmiestiniais, priemiestiniais (Kauno, Alytaus, Prienų, Vilkaviškio bei Druskininkų rajonas), miesto  (Kaunas ir Druskininkai) bei tarptautiniais maršrutais.

Investicijos į autobusus